Duben 2014

Originální 18" kola Traxovi sluší

18. dubna 2014 v 7:28 | surpan |  Chevrolet Trax 1,6
Tak jsem konečně přezul na letní gumy. Snad né moc brzy. Zimáky jsem měl 16", letní jsem si objednal přímo z výroby od Chevroletu 18 palcové.


Protože jsem auto dostal v zimním období, ani jsem si letňáky nevyzkoušel. Proto jsem byl trochu v obavách, jestli na těch našich silnicích nebudou moc tvrdé.
Nejprve jsem byl potěšem, že 18" kola Traxovi opravdu sluší a dělají jej zase o trochu víc "drsnějším". Ale co pohodlí? Neudělal jsem přeci jen chybu?


Po pár cestách už vím, že jsem chybu neudělal. Gumy mají průběžnější vzorek než zimní Nokiany a tohle tedy vyrovná hrubější vzorek zimních gum. Celkové pohodlí zůstává, což je dobré zpráva. A podvozek je nyní o 1 cm výš.

Spustí se Vám rádio po otevření dveří?

7. dubna 2014 v 20:37 | surpan |  Chevrolet Trax Club - diskuze
Zajímavý poznatek. Po otevření kufru nebo zadních dveří se spustí na několik vteřin rádio. Poté se vypne. Zajímavá funkce, na kteoru jsem se ptal, jestli je nutná. Člověk se občas trochu lekne.
U autorizovaného prodejce jsem dostal odpověď, že se po otevření dveří aktivuje systém a spustí se tedy i Mylink a rádio. Že by to šlo nějak odpojit, ale nemuselo by to dělat dobrotu. Nas reklamaci to tedy není, je to asi nějaká funkce, o jejíchž smyslu trochu pochybuji.

Nástřik podvozku, ano či ne?

5. dubna 2014 v 18:10 | surpan |  Chevrolet Trax Club - diskuze
Nástřik podvozků u nových vozů, tady v případě Chevroletu Trax. Uvažuju, jestli něco takového má smysl, jestli nepřijdu o záruku na vůz případně o záruku na prorezivění karoserie.
Četl jsem již více článků na toto téma, ale názory se velmi lišily. Mnoho čtenářů má dobré zkušenosti s nástřikem podvozku, na druhou stranu plno lidí toto vůbec nedoporučuje, neboť dojde k "udušení" plechů a ta trocha rzi, která tam už může být se bude rychleji rozšiřovat.
Tady by pak samozřejmě záleželo, jak kvalitní nátěr se použije, jak dlouho vydrží, jak šikovně opracují již zkorodované místa na podvozku, zdali to nevadí dalším dílům.
Pokud máte někdo dobré nebo naopak i špatné zkušenosti, určitě bych ocenil pár rad a zodpovězení otázek, které jsem zde položil.
Případné informace a zkušenosti o nástřiku na podvozek pište do komentářů pod článek.