Srpen 2014

Chevrolet Trax 1,6 a jeho spotřeba

29. srpna 2014 v 11:09 | surpan |  Chevrolet Trax 1,6
Že Chevrolety docela dost žerou jsem slyšel z několika stran. Dokonce jsem byl smířen, že můj Trax 1,6 benzin prostě pod 8 litrů nepůjde. Nyní mám najeto přes 12 tisíc kilometrů a zkusil jsem jezdit víc na spotřebu. Prvních 5000 km Trax spotřeboval nějakých 8,6 litrů na sto a pak se po zajetí spotřeba ustálila s mým stylem jízdy na 8,1 litrech. Což bylo pořád dost, ale každé snížení spotřeby bylo pozitivní.


V prvním testu jsem si vyzkoušel, kde Trax nejvíc žere. Několikrát jsem si vynuloval měřidlo spotřeby a to jak na dálnici, tak ve městě, při popojíždění v kolonách. Pak jsem omezil raketový výstřel na křižovatkách, rozjezdy jsem také začal dělat rozumněji a na dálnici jezdím okolo 110 km/h.
A ejhle, ono to šlo. Prvních 80 km se mi podařilo dokonce při kombinaci město a mimo město pod spotřebu udávanou výrobcem. Dokonce se spotřeba podobala spíš naftovým motorům. Těchto prvních 80 km, kdy vše šlo jak po másle se mi podařilo jet za krásných 5,7 litrů na sto kilometrů. Což je luxus.
Nyní jsem najel dalších 400 km a spotřeba šla nahoru. Bohužel vliv mělo postávání v kolonách a převážení více věcí ve vozu. I tak jsem se dostal na krásných 6,6 litrů, což je jen o desetinku litru pod udávanou spotřebou výrobce.
Stylem jízdy se tedy dá ušetřit klidně i dva litry, mně se podařilo ušetřit 1,5 litru na sto, což v přepočtu ušetřím 900 kč na benzínu. A to už není úůplně málo.
Chci zkusit jít pod 6,5 litrů, ale to bude na dýl.